PZPN Logo

i

Autor: Wikipedia

Koronawirus: Jest decyzja PZPN w sprawie rozgrywek piłkarskich

2020-03-12 14:10

Włodarze związkowi zdecydowali, że mecze lig centralnych odbędą się bez udziału publiczności, rozgrywki niższych lig zostały zawieszone.

Ekstraklasa, Fortuna 1. liga i II liga zagrają mecze bez publiczności. Tu decyzja dotyczy drużyny Radomiaka. Najbliższy mecz zielonych odbędzie się w tę sobotę. Radomianie zagrają z Odrą Opole na stadionie przy Narutowicza.


Rozgrywki niższego szczebla, od 3 ligi w dół oraz rozgrywki dziecięce i kobiece zostają zawieszone do 29 marca. To oznacza, że niedzielny mecz Broni z Huraganem Morąg nie odbędzie się, tak samo jak wyjazdowe spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.


Z podobnym problemem borykają się inne kluby sportowe z naszego regionu. Rozgrywki Energa Basket Ligi zostały zawieszone. Potyczka HydroTruck kontra Anwil Włocławek nie dojdzie do skutku, a siatkarki Eleclerc Radomki Radom nie zagrają meczu o dziewiąte miejsce w lidze. Wcześniej planowano rozegrać to spotkanie bez udziału publiczności.

Zawieszone do odwołania zostały też mecze siatkarskiej Plusligi. To oznacza, że nie dojdzie do skutku niedzielny mecz Czarnych z drużyną z Zawiercia.

Sesja fotograficzna Broni Radom przed startem sezonu