HydroTruck Radom

Autor: HydroTruck Radom/ FB

Koszykówka: HydroTruck z drugim zwycięstwem z rzędu. Pod złotym sufitem pokonali Anwil Włocławek

2021-03-14 12:59

W meczu 28 kolejki koszykarskiej Energa Basket Ligi HydroTruck Radom wygrał na własnej hali z Anwilem Włocławek. Mecz zakończył się wynikiem 70:64.

Na radomskiej hali Mosir spotkali się sąsiedzi z tabeli. Drużyna gości przed meczem zajmowała 13, a HydroTruck 14 miejsce. Po wygranym meczu radomianie zrównali się punkami z drużyną gości, jednak nadal zajmują 14 miejsce, bo bilans bezpośrednich spotkań maja gorszy.

O zwycięstwie radomian zadecydowała druga kwarta, w której podopieczni Roberta Witki pewnie wygrali 22:13. Tym samym po 1 połowie zapewnili sobie 11 punktową przewagę nad rywalem.

Cieszę się ze zwycięstwa, ponieważ było to dopiero nasze drugie zwyciestwo z rzędu w tym sezonie. Pokonaliśmy klub, który zawsze jest wysoko notowany z bardzo bogatą historią , który ja bardzo szanuję. Zwycięstwo cieszy, ale nie jestem zadowolony z drugiej połowy. Graliśmy niedokładnie, bez tempa. Musimy nad tym jeszcze popracować - mówił po meczu trener radomian Robert Witka

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Mecz w najbliższą środę (17 marca).