Kozienicki etap 66. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza zakończony!

2023-07-29 18:02

Po raz kolejny miasto zostało opanowane przez zwolenników kolarstwa biorących udział w wyścigach. Więcej o tym w artykule.

Pogoda dopisała podobnie jak i chętni na sportowe emocje. Dziś w Kozienicach odbyły się cztery wyścigi kolarskie. Jednym z nich był czwarty etap 66. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Wcześniej zawodnicy ścigali się w Teresinie, Grodzisku Mazowieckim i Płońsku a do zawodów zgłosiło się 172 zawodników z prawie 30 drużyn zarówno z Polski jak i Europy.

Jak zawsze na ostatnim etapie wyścigów nie zabrakło wielkich emocji. Spośród 130 zawodników którzy brali w niej udział, pierwszy na mecie był polski kolarz Bartosz Rudyk z drużyny Voster ATS Team. Za nim na drugim miejscu uplasował się Niemiec Leslie Lührs, a na trzecim holender Jesper Rasch z ABLOC CT, czyli zespołu który zajął pierwsze miejsce w czwartym etapie jak i klasyfikacji ogólnej.

A jak wygląda indywidualna klasyfikacja ogólna? Tutaj pierwsze miejsce zdobył Izraelczyk Oded Kogut który w pierwszych trzech etapach wyścigu meldował się pierwszy na mecie, a jako szesnasty w Kozienicach. Drugie i trzecie zdobyli Bartosz Rudyk (Voster ATS Team) i Lars Rouffaer (Allinq Continental Cyclingteam).

Tego samego dnia odbyły się również trzy inne wyścigi w tym Mazovia Masters i Mini Mazovia. Nie zabrakło również Mistrzostw Kozienic w których podobnie jak w ubiegłym roku wygrał Marcin Kosiński z ENEA KS Energia Kozienice.