lotnisko Radom noc

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Lotnisko

Loty nocne szansą na rozwój radomskiego lotniska?

2024-05-20 12:47

Co dalej z radomskim lotniskiem? Obecnie można stamtąd polecieć w dwóch kierunkach, a nowych przewoźników na razie brak. Szansą na większą liczbę operacji, mogłoby być wprowadzenie lotów w nocy.

Jak na razie z radomskiego lotniska można polecieć do Rzymu i cypryjskiej Larnaki Nadal trwają rozmowy z ewentualnymi przewoźnikami. Jednak możliwości lotniska są ograniczone- chodzi o możliwość lotów nocnych.

- Prowadzimy twarde działania, które miałyby na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności tego lotniska. Jednak decyzja środowiskowa, której nie posiadamy ogranicza możliwości tego lotniska. Tutaj jest potrzebne wydanie nowej decyzji środowiskowej. Nad tym pracę już się toczą. Równolegle z  ministrem Maciejem Laskiem i  prezesem PPL zwiększyć jego potencjał przewozowy. To będzie wprost wynikało z tego, że lotnisko Chopina i lotnisko w Modlinie będą rozbudowane.  A to z kolei oznacza, że Radom jako trzecie lotnisko na Mazowszu w ciągu kilku bądź kilkunastu tygodni będzie mieć dobre informacje dla pasażerów. Tym samym powstałby triport, o którym mówimy - mówi Konrad Frysztak poseł Koalicji Obywatelskiej.

Lotnisko zostało otwarte  w kwietniu 2023 roku. Jego budowa kosztowała 800 milionów złotych.