Wolanowska

i

Autor: UM Radom

Inwestycje

Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ul. Wolanowskiej i skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej

2024-04-12 13:02

Ponad 58 milionów złotych ma kosztować przebudowa ul.Wolanowskiej oraz skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Miasto rozstrzygnęło przetarg i wyłoniło wykonawcę. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Przebudowany zostanie odcinek o długości 5 kilometrów od granic miasta do al. Solidarności. Powstać tam mają chodniki i ścieżka rowerowa. Dodatkowo zostanie przebudowane skrzyżowanie Dębowej i Maratońskiej. Jeżeli nie będzie odwołań innych firm 23 kwietnia dojdzie do podpisania umowy. Od tego czasu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przeprowadzenie prac.

Na realizację inwestycji mamy przyznanych 76 mln zł z Polskiego Ładu. Pieniądze, które zostaną, będziemy chcieli zostawić w Radomiu, by móc przebudować np. Idalińską, Sandomierską, Równą czy Grójecką. Wkrótce będę na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu - mówi  prezydent Radosław Witkowski.

Na zmiany muszą być przygotowani kierowcy

Prace na odcinku krajowym będą prowadzone pod ruchem. Wjazd do miasta nie zostanie zamknięty. Prace przy odcinku miejskim będą prowadzone z zamkniętym fragmentem ul. Wolanowskiej z możliwością dojazdu do posesji - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z umową to wykonawca przedstawi Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji plan objazdów podczas prowadzenia prac. Stanie się to po podpisaniu umowy.