Mieszkańcy z ul. Mostowej i Małcużyńskiego protestowali przeciwko budowie masztów komunikacyjnych zbyt blisko domów

2023-07-20 14:24

Wyrażali swój sprzeciw przed urzędem miasta a w sekretariacie prezydenta rozmawiali z włodarzami na temat masztów. Więcej o tym w artykule.

Mieszkańcy z ulic Małcużyńskiego i Mostowej a także okolic ponownie protestowali, tym razem przed urzędem miasta. Chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec powstawaniu masztów komunikacyjnych zbyt blisko domów. Obecnie pracę na ul. Małcużyńskiego są wstrzymane. Z kolei na ul. Mostowskiej trwa montaż. Jak podkreśla jedna z okolicznych mieszkanek w proteście nie chodzi o to by maszty nie były w ogóle budowane:

Jedna z protestujących o masztach komunikacyjnych

Protestujący z placu Corazziego przed urzędem udali się do sekretariatu prezydenta Radomia gdzie złożyli petycję wcześniej wwożąc ją przy pomocy taczki w ramach happeningu. Do mieszkańców wyszedł włodarz miasta razem z sekretarzem. W trakcie rozmów tłumaczyli mieszkańcom że prezydent nie ma możliwości odmówienia wydania pozwolenia na budowę (ul. mostowa), a w przypadku braku błędów prawnych przy decyzji nie może być również uchylona. Może jednak zrobić to minister rozwoju i technologii, do którego miasto wysłało w tej sprawie wnioski mieszkańców.

Michał Michalski, sekretarz miasta o masztach komunikacyjnych