Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

Mieszkanka powiatu radomskiego myślała że rozmawia z córką - W wyniku oszustwa straciła prawie 4 tys. złotych

2024-03-27 8:04

Poprzez komunikator z kobietą skontaktował się oszust, który podawał się za członka rodziny potrzebującego pomocy finansowej. Po przelewie poprosił o kolejne pieniądze, ale nie doszło do ich przekazania.

Prawie 4 tys. złotych - Tyle straciła mieszkanka powiatu radomskiego w wyniku oszustwa. Na jednym z komunikatorów do kobiety zwróciła się osoba podająca się za jej córkę. Ze względu na popsuty telefon, rzekomy członek rodziny miał pisać od znajomego. W rozmowie oszust poprosił o pomoc finansową. Kobieta myśląc że pomaga córce dokonała przelewu na wskazane konto.

Oszust podający się za córkę na tym nie poprzestał. Poprosił o kolejny przelew tym razem na kwotę 15 000 i już na inne konto bankowe. Wtedy mieszkanka powiatu radomskiego zorientowała się, że coś jest nie tak, kolejnego przelewu już nie zrobiła i zgłosiła sprawę Policji. - Czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Radomiu

Policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności przy transakcjach finansowych:

Nie ufajmy osobom, które telefonicznie podają się za krewnych czy przyjaciół. Zawsze weryfikujmy takie prośby o pomoc finansową. Skontaktujmy się z członkami rodziny by to sprawdzić i przede wszystkim nie działajmy w pośpiechu. Dopóki nie skontaktujemy się z naszymi bliskimi ewentualną pomoc finansową odłóżmy w czasie. - Czytamy dalej na stronie.