Zanocuj w lesie

i

Autor: pixabay

RELAKS

Nadleśnictwo Radom. Noc w lesie. Pomysł na majówkową przygodę.

2024-04-17 11:50

Nocka w lesie na hamaku, bądź w namiocie - to możliwe. Do tej aktywności zachęcają leśnicy w ramach akcji „Zanocuj w lesie”.

Zanocuj w lesie pomysłem na majówkę. To program lasów państwowych, który pozwala na spędzenie nocy między drzewami. A jak zanocować w lesie o tym Hubert Ogar z Nadleśnictwa Radom:

Jeżeli ktoś chce zanocować w lesie na stronie nadleśnictwa w zakładce „Zanocuj w lesie” jest takie zgłoszenie. Wystarczy go wypełnić i wysłać i to wystarczy. Natomiast ja staram się każdemu tłumaczyć, że każde nocowanie w lesie warto zgłosić, bo zwiększamy tym swoje bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że bywają różne rzeczy, typu jakaś wichura, deszcz, burza i my nie wiedząc, że ktoś nocuje na naszym obszarze nie będziemy mogli pomóc.

- Wybierając się na noc do lasu warto pamiętać o kilku zasadach – dodaje Ogar:

Są pewne miejsca w których nie można rozbijać namiotów na przykład są to uprawy leśne, czyli młode pokolenie lasu. To pozostawiamy w spokoju. Nie rozbijajmy tego swojego obozowiska, gdzieś przy potokach wody, przy źródliskach, bo są to tereny bagniste, gdzie tam bardzo często schodzą się zwierzęta.

Szczegółowa lista terenów wyznaczonych w regionie radomskim do nocowania w lesie dostępna jest na stronie Nadleśnictwa Radom.