Wypadek

i

Autor: Źródło: facebook.com/PSPLipsko

Nie żyje kolejna osoba potrącona w wypadku w Woli Soleckiej Drugiej

2024-02-12 15:47

W szpitalu zmarła 15-letnia dziewczyna która była jedną z trzech osób która miała zostać potrącona przez 23-letniego kierowcę osobówki.

Nie żyje 15-latka, jedna z ofiar wypadku w Woli Soleckiej Drugiej w powiecie lipskim. Przypomnijmy, w ubiegłą niedziele, czwartego lutego 23-letni kierowca miał zjechać na przeciwny pas ruchu i uderzyć w prawidłowo idącą chodnikiem 3-osobową rodzinę. Jest to już druga ofiara śmiertelna. Wcześniej zmarł ojciec nastolatki.

Od samego początku stan 15-letniej dziewczyny był ciężki, miała ona rozległe obrażenia wewnętrzne i po kilku dniach pobytu w szpitalu nastąpił zgon. - Poinformowała nas Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Obrażenia trzeciej potrąconej osoby, 45-letniej kobiety nie zagrażają jej życiu. Tydzień temu 23-latek usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym czego następstwem miał być śmiertelny wypadek. Mężczyzna przyznał się do zarzutu. W sprawie tej sąd oddalił wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla kierowcy auta:

Obecnie prokuratura wywiodła zażalenie, ponieważ nie zgadzamy się z decyzją sądu odmawiającą zastosowania tymczasowego aresztowania - Mówi Agnieszka Borkowska.

Wobec mężczyzny obecnie zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policyjny.