Edukacja

Niepełnosprawni uczniowie z PSP nr 12 zgłębiali tajniki muzyki z Orkiestrą Wojskową

2024-05-23 15:05

Rozpoczął się projekt edukacyjno-muzyczny w ramach którego uczniowie szkoły m.in. uczą się grać na instrumentach pod okiem Orkiestry Wojskowej w Radomiu. Więcej o tym w artykule.

Ćwiczyli z wojskiem ale nie na poligonie. Orkiestra Wojskowa w Radomiu razem z radomską Publiczną Szkołą Podstawową nr 12 Specjalną rozpoczęli wspólny projekt edukacyjno muzyczny. W warsztatach biorą udział niepełnosprawni uczniowie szkoły. W trakcie spotkań wojskowi z orkiestry zapoznają dzieci z muzyką i uczą ich grać na instrumentach. Pierwsze spotkanie było także okazją dla dzieci do nauki przemarszu i musztry.

Dla uczniów jest to fajne spotkanie gdzie mogą tak na żywo, namacalnie dotknąć tych instrumentów. Możliwość zagrania na niektórych z nich dała dzieciom wiele frajdy. - Mówi Iwona Ciura, nauczycielka muzyki z PSP nr 12 Specjalnej w Radomiu.

Warsztaty będą odbywać się przez rok. Łącznie zaplanowanych jest kilkanaście spotkań, a zakończy je koncert na którym uczniowie zagrają razem z orkiestrą.

Bardzo cieszymy się że dzieci są z nami i możemy przyczynić się do tego by uśmiechy zagościły na ich twarzach. - Mówi major Łukasz Kukulski, Dowódca Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Radomiu.

A jak wrażenia dzieci z pierwszego spotkania?

Dzieci z PSP nr 12 w Radomiu o warsztatach z orkiestrą