Pierwsze łóżka trafiły już do Warszawy i Sochaczewa

i

Autor: źródło: facebook WOŚP

Nowe łóżka dla Radomia. WOŚP zakupiła ich prawie 1300 na walkę z koronawirusem

2020-11-12 11:46

20 łóżek trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego od fundacji WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła w sumie 1279 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Jurek Owsiak na początku listopada wydał apel do szpitali w Polsce, by nie przekształcały łóżek dziecięcych czy geriatrycznych w tzw. łóżka "covidowe". Zapewnił, że fundacja WOŚP zakupi te, które są potrzebne dla chorych na COVID-19.

Z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy - apelował Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP na swoim facebooku.

W sumie fundacja WOŚP zakupiła 1279 łóżek dla 80 miast w Polsce. Na liście znalazł się także Radom. Tam ma trafić 20 łóżek - 15 łóżek do intensywnej terapii oraz 5 zwykłych.

W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski - informował prezes fundacji WOŚP.

Nowe łóżka mają trafić do radomskiego szpitala w ciągu kilku dni.

ESKA XD #009