Oliwia Kwiatkowska, uczennica V LO. im. Romulda Traugutta w Radomiu laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Ośmiu Wspaniałych

i

Autor: A.B od lewej: Hubert Banasik, koordynator wolontariatu w SCM Arka w Radomiu, Oliwia Kwiatkowska laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Ośmiu Wspaniałych, Paulina Piotrowska opiekun wolontariatu w V LO im. Romualda Tarugutta w Radomiu

EDUKACJA

Oliwia Kwiatkowska z Radomia laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Ośmiu Wspaniałych

2024-06-20 12:30

17 czerwca w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolską XXX edycję Konkursu Samorządowego Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Oliwia Kwiatkowska, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu znalazła się w gronie 8 laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Najlepsza ze Wspaniałych. Świetnie się uczy, jest liderką szkolnego klubu wolontariatu, pomaga w schronisku, teatrze, w SCM Arce i fundacji świętego Mikołaja. Oliwia Kwiatkowska uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Inicjatywa promuje aktywną młodzież zaangażowaną w wolontariat. - Dla mnie to ogromne wyróżnienie, stwierdza Oliwia:

To dla mnie duże poczucie spełnienia, ale za tym też czuje odpowiedzialność, za to, że mogę być drogowskazem dla młodych ludzi, którzy chcą pomagać. Na przykład nie wiedzą, od czego zacząć, czy boją się zrobić pierwszy krok.

Eliminacje do konkursu na szczeblu lokalnym od 27 lat organizuje SCM Arka. Jak mówi Hubert Banasik, koordynator wolontariatu, główne kryterium to działalność wolontariusza:

Mamy takie dwa etapy. Najpierw jest rekrutacja uczestników, muszą wypełnić formularz, opisać siebie, wychowawcy opisują też danego kandydata. Potem zadajemy pytania, co robią, co daje im ten wolontariat. Oliwka przykuła tutaj naszą uwagę swoim zaangażowaniem. Działa też w naszej placówce, prowadzi korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych. Jest też mocno zaangażowana we wszystkich akcje, zbiórki żywności. Ona jest jak orkiestra, jest wszędzie.

Jak mówi Paulina Piotrowska, opiekun wolontariatu z V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, jesteśmy dumni z naszej podopiecznej:

Jest to niesamowite uczucie dla nas, grona pedagogicznego, kiedy wspiera się młodą osobę w rozwoju i podejmowaniu różnych działań i ono odpowiada, angażuje się i działa. Warto dodać, że Oliwia jest przewodniczącą klasy, jest uczennicą, angażuje się w wiele różnych pomocowych akcji, a szkoły i nauki nie zawala i kończy rok szkolny z czerwonym paskiem.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspaniałym w randze ogólnopolskiej został także Alan Głowacki z Radomia.

Radomianka laureatem w Ogólnopolskim Konkursie Ośmiu Wspaniałych

i

Autor: Hubert Banasik, koordynator wolontariuszy w SCM Arka