nielegalne wysypisko przy ul. PCK

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Opony zamiast na śmietniku... lądują na ulicy!

2021-11-23 14:54

Kolejne małe wysypiska śmieci pojawiły się na radomskich ulicach. Jedno z nich Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zarejestrował przy skrzyżowaniu ulic Czarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża. Kolejne - w rowie przy ulicy Potkańskiego.

Zamiast do PSZOKu czy kontenera, śmieci zalegają na ulicach Radomia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odkrył - kolejne już w naszym mieście - nielegalne małe wysypiska.

Opony i inne śmieci leżą przy skrzyżowaniu ulic Czarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża, a także w rowie przy ulicy Potkańskiego.

Nie są to pierwsze tego rodzaju przypadki. Podobne sytuacje mają często miejsce także między innymi przy ulicach Chorzowskiej, Bieszczadzkiej, Banacha, Witosa oraz kilku innych, zwłaszcza na obrzeżach naszego miasta. Nasi wykonawcy muszą potem usuwać te śmieci - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Warto tu podkreślić, że robią to wyłącznie z działek stanowiących pas drogowy. Jeśli worki, opony i inne rzeczy leżą wprawdzie obok drogi, ale już na terenach prywatnych, to wtedy Straż Miejska zobowiązuje właścicieli działek do ich posprzątania.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się w Radomiu przy ulicy Witosa na Wincentowie.