Patriotyczna Ławeczka pojawiła się w Radomiu [FOTO]

2022-09-09 11:16

Teraz i radomianie mogą podziwiać słynną konstrukcje w kształcie konturów Polski. Co o niej myślą mieszkańcy? Więcej o tym w artykule.

Patriotyczna ławeczka pojawiła się również w Radomiu. Słynna konstrukcja w kształcie mapy Polski z równie osławionym regulaminem stanęła naprzeciwko urzędu miasta. Przypomnijmy, jest to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego który w ten sposób promuje wspierane przez siebie inwestycje.

Ławeczki w całej Polsce budzą mnóstwo kontrowersji, podobnie jak ich 15-punktowy regulamin, określający jak powinno się korzystać z konstrukcji. Poniżej przytaczamy z niego kilka punktów:

- Z ławki należy korzystać tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy (stanowiących umocowanie ławki)

- Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5 metra.

- Zabronione jest korzystanie i przebywanie na ławce ze zwierzętami

Porozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy mijali Patriotyczną Ławeczkę. Jak twierdzi wielu radomian, jest to marnotrawienie pieniędzy:

- Dla mnie to jest kompletna bzdura i pieniądze wyrzucone w błoto. Tego nie powinno być, ponieważ nikt tego i tak nie doceni, a poza tym nasze symbole powinny być inaczej wykorzystywane.

- Na co to? To ma być przez jeden sezon i kosztować chyba 100 tys. złotych. Nie mamy pilniejszych potrzeb?

- Wygląda okropnie. Ludzie głodują i nie mają pieniędzy, a kasa jest wydawana na takie rzeczy. Mało mamy ławek w mieście?

Listen to "Przez niekompetencje rządu mamy już ponad 2 mld długu - Kamiński [ Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.