żłobek. Fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay Fot. ilustracyjne

Pierwszy samorządowy powstanie w Grójcu

2023-09-25 14:54

Jest projekt i dotacja - będzie pierwszy w Grójcu żłobek samorządowy. Kiedy i gdzie ruszy budowa?

W Grójcu dotychczas funkcjonują prywatne żłobki. Samorządowej placówki jednak nie było. 

- Czasem zastanawiam się dlaczego do tej pory takiej placówki nie było, bo liczba miejsc w żłobkach prywatnych nie wystarcza dla wszystkich - twierdzi Daria Bobrowska z grójeckiego magistratu. - Dlatego naszym priorytetem jest by taki żłobek jak najszybciej powstał. 

Nowa placówka ma być wybudowana na gminnej działce obok przedszkola przy ulicy Bankowej.

- Została wybrana właśnie ta lokalizacja, bo tam mamy działkę gdzie możemy wybudować żłobek. Jednak ma to być także ułatwieniem dla rodziców, którzy mają dzieci w różnym wieku. Dzięki temu będą mogli odprowadzić dzieci i do przedszkola,  i do żłobka - wyjaśnia Daria Bobrowska.

Jest już projekt przyszłego żłobka. Placówka ma pomieścić 96 dzieci. Na ten cel miasto pozyskało dotację z programu Maluch Plus, w wysokości około czterech milionów złotych. Resztę gmina będzie musiała dołożyć z własnego budżetu. Budowa planowana jest na rok 2024. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE