Radomiak wygrał 3:2 z Wartą Poznań

Autor: Marek Kwasowski/źrodło: radomiak.pl

Piłka nożna: pierwsze zwycięstwo Radomiaka przy Struga po latach!

W meczu 5. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom wygrał przed własnymi kibicami z Wartą Poznań. To trzecie zwycięstwo Zielonych w tym sezonie oraz pierwsze od czasu powrotu na własny stadion przy ul. Struga.

Na to zwycięstwo czekali i kibice, i piłkarze. Po ośmiu latach przerwy w graniu na własnym stadionie przy ul. Struga Radomiak wygrał 3:2 z Wartą Poznań. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie po strzale Donisa. W 20. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Wielkopolski, który wykorzystał Szmyt. Jednak już dwie minuty później wynik dla Radomiaka podwyższył Pedro Henrigue.

Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy wynik dla Warty Poznań wyrównał Vizinger. Okazję do ponownego podwyższenia wyniku na korzyść gospodarzy miał w 69 minucie meczu Pedro Henrique, jednak nie wykorzystał on podyktowanego rzutu karnego. W 82 minucie Pedro opuścił boisko, a za niego pojawił się Leonardo Rocha. Portugalczykowi wystarczył niecały kwadrans, by w doliczonym czasie gry strzelić zwycięską bramkę dla Radomiaka. Tym samym na konto podopiecznych Konstantina Galcy zapisały się kolejne w tym sezonie 3 punkty.

Obecnie, po pięciu kolejkach Zieloni zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Ich bilans do trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. O kolejne punkty piłkarze z Radomia powalczą w piątek, 25 sierpnia na wyjeździe. Ich rywalem będzie Stal Mielec. Początek meczu o 18.