Pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-01-30 19:56

Ponad 400 osób wzięło udział w 16. Indywidualnym Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Wydarzenie organizowało stowarzyszenie Biegiem Radom. To podobny wynik do ubiegłorocznego - w 2021 roku dla WOŚP pobiegło w sumie 444 biegaczy.

Mimo deszczu i chłodu pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ​Za nami 16. Bieg dla WOŚP: policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy.

W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - z uwagi na pandemię koronawirusa bieg był indywidualny. Dystans biegu był dowolny, jednak nie krótszy niż jeden kilometr.

Mimo pogody frekwencja dopisała, bo pobiegło ponad 400 osób.

Frekwencja jest piękna, wystartowało ponad 400 osób, to podobny wynik do ubiegłorocznego. W 2021 roku pobiegły łącznie 444 osoby - powiedział Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom, organizator Biegu. - Biegały i dzieci, i starsi ludzie. Biegał tatuś z dwoma wózkami, ale przyszło też starsze małżeństwo, które chciało wrzucić pieniądze do puszki, ale akurat nie było żadnego wolontariusza, więc namówiłem ich, by zapisali się do nas na bieg. Byli kompletnie nieprzygotowani, nigdy wcześniej tego nie robili, ale udało im się pokonać minimalny dystans jednego kilometra marszem.

Biegacze pokonywali różne dystanse.

Ja przebiegłem 10 kilometrów, czyli dyszkę na rozpoczęcie roku. Biegam od kilku lat, w biegu dla WOŚP także uczestniczę kolejny rok z rzędu - powiedział nam jeden z biegaczy.

Ja jestem po operacji kolana a mimo to przebiegłem dzisiaj trzy kilometry. Zakładałem minimalny dystans, ale udało się pokonać dużo więcej. To mój pierwszy raz jeżeli chodzi o bieg dla WOŚP - mówił nam kolejny biegacz.

Równolegle odbywa się też wersja wirtualna biegu dla WOŚP, w której można wziąć udział do 6-stego lutego.

Na radomskich ulicach kwestowało w sumie ponad 300 wolontariuszy.