Przed nami Regionalna Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich

i

Autor: pixabay

KULTURA

Podsumują swoje działanie i wyznaczą nowe cele. Przed nami Regionalna Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich

2024-06-19 9:06

To będzie czas podsumowań, ale także możliwość rozwoju i nawiązania współpracy. W Wolanowie w powiecie radomskim po raz pierwszy odbędzie się Regionalna Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich.

Podsumują swoją działalność i wyznaczą nowe cele - mowa o zbliżającej się Regionalnej Konferencji Kół Gospodyń Wiejskich. - To unikatowy czas, kiedy będziemy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami - mówi Joanna Dzik, ze stowarzyszenia Przedsiębiorcze Radomianki, które jest współorganizatorem wydarzenia:

Będziemy w głównej mierze mówić o tym co było, ale też o tym, co będzie. Będziemy chciały w czasie naszej konferencji zainspirować do podejmowania może trochę innych ścieżek, pokazania ile tych ścieżek jest, bo odnosimy wrażenie, że w naszym kole, ja współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wolanowie, że Panie czasami nie wiedzą co mogą, a czego nie mogą zrobić w ramach koła.

- Będziemy też mówić o tym, jak nawiązać międzynarodowe współprace – dodaje Dzik:

W trakcie wydarzenia będzie obecna nasza partnerka z Mołdawii. Będziemy opowiadać o dwóch projektach, które wspólnie realizujemy. Jeden to InnoVillage, którego celem jest pomoc mołdawskim wioskom w rozwoju potencjału turystycznego oraz Tourism Business Booster, gdzie pomagamy konkretnym biznesom w obrębie turystyki. Nasza partnerka jest oczywiście ciekawa jak, to wszystko wygląda u nas, więc będzie okazja do wymiany międzynarodowych doświadczeń.

Pierwsza Regionalna Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się 25 czerwca o godzinie 9 w Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.