Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

Policjanci apelują - Zabezpieczmy swoje auta przed kradzieżą

2023-09-26 14:57

Policjanci z Mazowieckiej Policji przedstawili dane dotyczące kradzieży aut m.in. w naszym powiecie, a także doradzają jak zabezpieczyć samochód. Więcej o tym w artykule.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoich aut - to apel policjantów do mieszkańców zarówno naszego miasta jak i okolic. Dzięki temu zmniejszymy szanse na utratę swojego mienia. Takie zdarzenia mazowieccy funkcjonariusze odnotowali już w tym roku wielokrotnie. Od stycznia do końca sierpnia na terenie naszego powiatu doszło do 52 kradzieży pojazdów. To o 15 więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku i o 7 mniej niż przez cały 2022. Z kolei na Mazowszu (teren garnizonu mazowieckiej policji) pomiędzy styczniem a końcówką wakacji miały miejsce 224 kradzieże, gdy w tym samym czasie rok temu było ich 203 (282 przez cały 2022 rok).

A jak można zabezpieczyć swoje auto by nie zostało ukradzione? Jak radzą funkcjonariusze warto jest przemyśleć gdzie parkujemy samochody. Dobrym miejscem jest parking strzeżony, ale jesli nie mamy takiej możliwości to powinniśmy to robić w miejscu gdzie są kamery a także tam gdzie nasz pojazd jest widoczny dla przechodniów czy oświetlony w nocy latarniami. Jeśli mamy posesje to warto nie parkować przed jej ogrodzeniem.

Oczywiście warto jest zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Tu może nam pomóc zamontowanie immobilizera i alarmu który odstraszy potencjalnego złodzieja. Możemy również wyposażyć nasze auto w GPS który w przypadku dokonania kradzieży pomoże zlokalizować pojazd.

Zdarza się, że niektórzy kierowcy ze względu na roztargnienie czy pośpiech popełniają błędy które mogą ułatwić przestępcom w kradzież. W przypadku parkowania samochodem pod sklepem na tzw. "szybkie 3 minuty" nie zostawiajmy kluczyków w stacyjce i otwartych szyb. Tak samo nie zostawiajmy wtedy wartościowych rzeczy jak np. torebki czy portfele.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE