Sygnalizacja świetlna

i

Autor: źródło: pixabay.com

inwestycje

Polska Wschodnia: kolejne przetargi rozstrzygnięte!

2024-04-15 10:21

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wyłonił wykonawcę projektu kolejnej inwestycji, jaka ma powstać w ramach programu Polska Wschodnia. Chodzi o wprowadzenie Inteligentnego Systemu Transportowego.

Kolejny przetarg w ramach Polski Wschodniej rozstrzygnięty. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wybrał projektanta Inteligentnego Systemu Transportowego. To w celu sprawnego zarządzania ruchem drogowym i nadania priorytetu dla autobusów miejskich.

Zamówienie obejmuje sygnalizację świetlną na 38 skrzyżowaniach ulic albo pojedynczych przejściach dla pieszych w Radomiu. Będą to ciągi ulic: Michalczewskiego, Jana Pawła II, alei Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Traugutta, Słowackiego, Kelles-Krauza, Struga, Malczewskiego, Żwirki i Wigury, Chrobrego, 11 Listopada, Warszawskiej, Żółkiewskiego i Mieszka I. Projektanci muszą przygotować dokumentację w taki sposób, aby położyć nacisk na priorytety dla komunikacji miejskiej. To nie tylko dostosowanie cykli świateł do ruchu autobusów, ale także wyznaczenie buspasów i kontrapasów dla transportu publicznego w miejscach, gdzie będzie to możliwe i potrzebne - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Przypomnijmy, to kolejny rozstrzygnięty przetarg na projekt w ramach Polski Wschodniej​. Wybrany został także wykonawca dokumentacji dotyczącej między innymi budowy węzła przesiadkowego na osiedlu Południe.