hala w budowie przy PSP nr 1 Grójcu

i

Autor: Archiwum UM w Grójcu

Gospodarka

Publiczna Szkoła Podstawowa w rozbudowie. W listopadzie oddanie hali sportowej

2023-09-22 15:42

Publiczna Szkoła Podstawowa w Grójcu wciąż bez nowej hali sportowej. Przedłuża się termin oddania obiektu, który jest prawie gotowy. Co opóźniło prace?

Przypomnijmy budowa hali sportowej, stołówki z zapleczem kuchennym oraz łącznika, w którym znajdzie się dziewięć sal lekcyjnych rozpoczęła się w tym roku. Jak zapewniają władze miasta, inwestycja odbywa się w miejscu, które nie zagraża bezpieczeństwu uczniów, więc nie było potrzeby reorganizacji planu lekcji. Hala sportowa jest prawie gotowa, ale jej oddanie lekko się opóźni. Jak wyjaśnia Ewelina Gębska, naczelniczka wydziału inwestycji w grójeckim magistracie powód to podłoże, na którym położona będzie wykładzina. 

- Opóźnienie wynika z przyjętej technologii, które zakłada iż podłoga musi być idealnie sucha. Tymczasem jak na razie podłoże jes zbyt wilgotne i musimy czekać aż wyschnie - powiedziała.

Odbiór hali planowany jest w listopadzie. Stołówka, kuchnia i sale lekcyjne mają być gotowe do końca roku. Cała inwestycja, wraz z wyposażeniem przyszłych klas - będzie kosztowała ponad 22 miliony złotych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE