Autor: radomiak.pl

SPORT

Radomiak w kolejnej rundzie Pucharu Polski. O awansie zadecydowała dogrywka

2024-09-26 8:02

W meczu 1 rundy Pucharu Polski Radomiak wygrał na wyjeździe z ekstraklasowym rywalem Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. Bramkę na wagę awansu strzelił Roberto Alves.

O zwycięstwie Radomiaka zadecydowała dogrywka. W 93 minucie po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego bramkę na wagę awansu strzelił  Roberto Alves . Warto dodać ze drużyna gospodarzy dwukrotnie trafiła do bramki, ale za każdym razem sędzia po analizie VAR zmieniał decyzję.

Myślę, że było to bardzo trudne, ale też i ważne zwycięstwo dla nas. Górnik Zabrze to jest bardzo dobra drużyna. Wiedzieliśmy, że musimy być bardzo dobrze zorganizowani, agresywni i, że z piłką musimy posiadać określona jakość - mówił po meczu trener Radomiaka Bruno Baltazr

Radom- edukacyjna strefa powstała na radomskim lotnisku

Do 1/16 finału oprócz Radomiaka awansowali już: Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Odra Opole, Kotwica Kołobrzeg, Widzew Łódź, Warta Poznań, GKS Katowice, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Avia Świdnik, Lechia Zielona Góra, Siarka Tarnobrzeg, Korona Kielce, Polonia Warszawa, MKS Kluczbork, Olimpia Grudziądz, Wigry Suwałki, Lech Poznań II, Puszcz Niepołomice, Miedź Legnica, Arka Gdynia, Chojniczanka.

Zobaczcie także naszą galerię zdjęć: Kolejna porażka Motoru Lublin. Tym razem w starciu z mistrzem Polski. Żółto-biało-niebiescy mogą jednak liczyć na fanatyczny doping!