Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

Policjanci z drogówki zatrzymali go za wykroczenie - Okazało się że miał być nietrzeźwy, poszukiwany i z zakazem prowadzenia pojazdów

2024-04-17 8:56

28-letni mieszkaniec Radomia został zatrzymany za nie zastosowanie się do znaku zakaz wjazdu, ale podczas kontroli okazało się że to jego najmniejsze przewinienie. Więcej o tym w artykule.

W poniedziałek, 16 kwietnia policjanci z radomskiej drogówki podczas pełnienia służby zauważyli że jeden z kierowców nie zastosował się do znaku zakaz wjazdu i zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna został przebadany alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie:

Natomiast sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a jakby tego było mało jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego prze Sąd Rejonowy w Radomiu. 28-latek trafił do policyjnej celi, a następnie zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie 125 dni kary pozbawienia wolności. - Mówi Justyna Jaśkiewicz, rzecznik radomskiej policji.

Zatrzymany 28-letni mieszkaniec Radomia ma odpowiedzieć także za dwa przewinienia: Pierwsze to nie stosowanie się do orzeczonych środków karnych. Drugim jest jazda po alkoholu.