Region Radomski pozyskał 324 mln złotych

i

Autor: Karol Pakosz

Inwestycje

Region Radomski pozyskał 324 mln złotych

2023-11-16 12:43

W ramach dzisiejszej konferencji władze regionu podsumowały projekty zrealizowany przy udziale Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Ponad 324 mln złotych - Tyle pozyskały samorządy z regionu radomskiego na realizację swoich projektów. Podczas dzisiejsej konferencji władze województwa podsumowały inwestycje realizowane przy udziale Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Łącznie to 782 projekty w miastach i gminach naszego regionu.

Wśród nich znajdują się między innymi budowa SOR-u Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego i doposażenie oddziałów, a także remonty i zakup nowych dzieł do zbiorów radomskich instytucji kultury. Jedną z nich jest muzeum im. Jacka Malczewskiego. Placówka wzbogaciła się o obrazy autorstwa patrona placówki. Jednym z nich jest "Umywanie nóg" a także portret przedstawiający przyjaciela Jacka Malczewskiego.

Fundusze samorządy pozyskiwały z 20 programów wsparcia na różne projekty. W ramach "Mazowsze dla równomiernego rozwoju", było to m.in. rozbudowa budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych przy ul. Lipskiej w Radomiu i rozbudowa drogi Radom-Gębarzów-Polany (I etap nr 3539W).

W ramach "Mazowsze dla straży pożarnych" wsparcie uzyskały 143 projekty dotyczące Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi o remonty i modernizacje strażnic a także zakup pojazdów i specjalistycznego sprzętu. W przypadku "Mazowsze dla zabytków" realizowano renowację 24 historycznych obiektów.

W trakcie dzisiejszej konferencji, władze regionu przypominały że programy wsparcia będą realizowane również w przyszłym roku. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych 900 mln złotych. Nabór do części programów jeszcze trwa. Więcej o tym przeczytacie pod TYM linkiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE