Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

Straciła ponad 100 tys. złotych - Mieszkanka powiatu oszukana metodą na policjanta

2023-09-27 8:58

Policjanci przestrzegają mieszkańców przed oszustami stosującymi takie metody. Więcej o tym w artykule.

Przestrzegajmy bliskich przed oszustami stosującymi metody na wnuczka czy policjanta - Apelują mazowieccy funkcjonariusze. W poniedziałek mieszkanka naszego powiatu straciła ponad 100 tys. złotych. Oszust podający się za policjanta miał poinformować ją że jej pieniądze w banku nie są bezpieczne. Kobieta słuchając poleceń mężczyzny miała stracić oszczędności przelewając je na wskazane konto.

Policjanci przypominają że w takich przypadkach trzeba zachować ostrożność. Funkcjonariusze nigdy nie informują mieszkańców o prowadzonych akcjach i nie proszą o pomoc przy nich. Nie proszą również o przekazywanie żadnych pieniędzy.

Żaden policjant nie informuje o szczegółach prowadzonej sprawy telefonicznie. Oszuści podają często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki i proszą, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej. Przekonują, że ich pieniądze są zagrożone lub pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp. - Czytamy na stronie radomskiej policji.

W przypadku gdy ktoś do nas zadzwoni podając się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy, należy skontaktować się z najbliższym posterunkiem lub komendą policji. Niejednokrotnie ofiarami oszustów stosujących tego typu metody stają się osoby starsze, dlatego funkcjonariusze apelują by rozmawiać z nimi na ten temat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE