Tochtermana 1

i

Autor: Źródło: RSS Szpital

Szpital na Tochtermana wraca do normalnej pracy

2021-05-17 16:13

Zgodnie z decyzją wojewody Radomski Szpital Specjalistyczny wrócił do pracy wielospecjalistycznej. Na 6 oddziałach rozpoczęło się przyjmowanie pacjentów. To między innymi neurologia, interna czy urologia. Władze Radomia zaapelowały o otwarcie przychodni podstawowej opieki medycznej.

Od samego rana na poszczególnych oddziałach, które wcześniej zostały przygotowane pojawiali się pacjenci.

- W tych oddziałach, które zostały przekształcone na oddziały niecovidowe rozpoczęliśmy przyjmowanie pacjentów. Tak na oddziale ortopedycznym mamy trzech pacjentów, na chirurgii ogólnej dwóch, na neurologii i urologii po jednym. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym prowadzone są badania kilkunastu osób. Teraz czekamy na ratownictwo medyczne i urazówkę, która ma rozpocząć prace. W zeszłym tygodniu rozmawiałem z prezesem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego i prosił o przejęcie pacjentów urazówki - mówi Andrzej Cieślik pełnomocnik ministra zdrowia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Z powrotu szpitala do pracy cieszą się również władze miasta.

- Radomski Szpital Specjalistyczny wrócił do normalnej pracy. Oddziały, które od dłuższego czasu przyjmowały wyłącznie pacjentów z koronawirusem, znów leczą chorych z innymi dolegliwościami. Dotyczy to m.in. neurologii, urologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz oddziału ortopedyczno-urazowego. Pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 oczywiście nadal przyjmuje szpital tymczasowy oraz oddział obserwacyjno-zakaźny. Mam nadzieję, że rządzący wykonają teraz kolejny krok na drodze do pełnej normalności. Pacjenci niewątpliwie czekają na otwarcie wszystkich przychodni podstawowej opieki zdrowotnej - tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Szpital notuje spadek liczby osób z COVID 19 w szpitalu tymczasowym jest 68 osób z potwierdzonym zachorowaniem na COVID19.​