przeprawa

i

Autor: fot. 6MBOT

Wojsko

Terytorialsi z Radomia przeprawiali się przez Pilicę.

2024-07-09 10:19

Szkolą się nie tylko na lądzie, muszą także przygotować się do pokonywania także przeszkód. Terytorialsi z Radomia podczas weekendu przeprawiali się przez Pilicę.

Jak czytamy w komunikacie 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej zadanie polegało na zorganizowanej przeprawie rzecznej. Żołnierze mieli okazję zdobyć praktyczne doświadczenie w zakresie logistyki i koordynacji działań w trudnych warunkach terenowych. Dodatkowo, żołnierze musieli przeprowadzić przeszukanie pojazdów. Chodziło o wykrywania ukrytych ładunków wybuchowych oraz innych niebezpiecznych materiałów.

Ćwiczenia nad Pilicą były niezwykle ważnym elementem w naszym programie szkoleniowym. Zorganizowana przeprawa rzeczna, w połączeniu z przeszukiwaniem pojazdów, medycyną pola walki, komunikacją radiową i elementami topografii, pozwoliła naszym żołnierzom na doskonalenie umiejętności niezbędnych na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych. Dzięki tym ćwiczeniom jesteśmy lepiej przygotowani, aby zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie naszym obywatelom - mówi podpułkownik Artur Wasilewski, Dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

W ramach szkoleń radomscy terytorialsi współpracują między innymi z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.