pieniądze PLN

i

Autor: Getty Images/Paweł Kacperek Kredyt 0 procent można będzie uzyskać w drugiej połowie roku.

Miasto

Trwa okres rozliczeń podatkowych. 1,5 procent podatku można przekazać organizacjom z Radomia

2024-04-16 14:51

Jeszcze tylko dwa tygodnie zostało na rozliczenie się z fiskusem. To też okazja by przekazać swoje 1,5 procent podatku organizacjom pozarządowym z Radomia. Na liście jest 48 stowarzyszeń, fundacji i towarzystw działających na rzecz mieszkańców

Każdy  z podatników sam określa na co może być przeznaczone 1,5 procent jego podatku. Każda złotówka jest ważna, bo radomskie stowarzyszenie i fundacje działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, bezdomnych zwierząt. Niektóre z nich organizują także wiele imprez i wydarzeń w mieście lub propagują lokalną historię.

- Zbieramy pieniądze na rozbudowę. Chcemy poszerzyć działalność przedszkola. Nam i naszym rodzicom marzy nam się szkoła z prawdziwego zdarzenia. Będzie to placówka malutka, ale nasza. Stąd liczymy na wsparcie - mówi Dagmara Janas ze Stowarzyszenia Razem.

- Potrzeb mamy dużo. Na utrzymaniu mamy ponad 300 zwierząt i 50 kotów. Szczególnie drogie są leki i wizyty u weterynarza  - mówi Maryla Rybińska z Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W ubiegłym roku radomianie na rzecz organizacji przekazali 3 miliony złotych