rowerrr

i

Autor: źródło Pixabay

Ultramarton po Mazowszu będzie miał start i męte w Radomiu. Wystartuje 500 kolarzy.

2022-06-07 15:23

Przed nimi do pokonania 540 i 220 kilometrów po Mazowszu. W piątek rowerzyści ruszą w ultramaratonie dookoła województwa. Start i meta będą w Radomiu. Uczestnicy będą przemierzali trasę na specjalnych rowerach - gravelach.

Z Radomia w małych grupach w wyścigu będzie wystartuje w sumie 500 kolarzy. Do przejechania będą mieli 540 i 220 kilometrów po drogach Mazowsza. Wyścig wystartuje z Radomia. Potem kolarze odwiedzą Puszczę Kozienicką, Górę Kalwarię, Modlin, Czersk, Czerwińsk nad Wisłą i Płock.

- Jest to impreza kolarsko- przygodowa. Uczestnicy będą musieli sobie sami poradzić na trasie tego ultramaratonu. Mają na pokonanie trasy nie więcej niż 3 dni. Na trasie sami muszą zadbać o nocleg, naprawić rower - jeśli się popsuje. Impreza będzie trwała do niedzieli do końca dnia- mówi Marcin Twaróg organizator imprezy.

W ciągu tego weekendu Radom stanie się stolicą turystyki rowerowej. Stąd o godzinie 6 w piątek i sobotę wystartują kolarze.

- Po raz pierwszy Radom jest tak mocno eksponowany podczas tego maratonu. Promujemy tutaj aktywność, zdrowy styl życie i sport. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że Radom będzie partnerem i współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Pozostaję mi życzyć dobrej pogody i trzymać kciuki za uczestników - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Cała trasa maratonu i więcej informacji dostępne są na stronie mazowieckigravel.pl.