Zimą warto obserwować ptaki, zachęcają leśnicy!

i

Autor: pixabay

W czasie ferii obserwuj ptaki, zachęcają leśnicy

2023-02-20 9:47

Sikorki, gile, czy dzięcioły te i wiele innych ptaków możemy obserwować zimą wraz ze swoimi pociechami. Do takiej aktywności zachęcają leśnicy. Wystarczy stworzyć karmnik i zacząć dokarmiać ptaki, by cieszyć się z ptasich odwiedzin.

Obserwujmy ptaki w parkach, lasach, czy ogrodach zachęcają leśnicy. W czasie ferii możemy zachęcić swoje pociechy do obserwacji natury. - To ogromna lekcja przyrody - mówi Edyta Nowicka, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu:

W erze telefonów, komputerów można zachęcić dziecko do obserwacji świata przyrody, do zapisywania tych obserwacji przy karmniku, czy dziś przyleciała sikorka bogatka, czy modraszka z niebieską głową, czy przyleciał kos. Można wystawić mu jabłko, bo te ptaki lubią te owoce.

- Pamiętajmy też o tym, że nie możemy karmić ptaków produktami z solą czy domowymi resztami – dodaje Nowicka:

Warto pamiętać, że ta słoninka, czy smalec, w którym zatopimy ziarno powinien być świeży. To nie może być tłuszcz, który nam się nie przydał, czy zepsuł. Nie powinniśmy używać też produktów solonych, nie dokarmiać chlebem, na przykład wrzuconym do wody, lepiej, żeby to były na przykład gotowane warzywa.

Warto również pamiętać o tym, że ptaki przyzwyczają się do dokarmiania, dlatego decydując się na taką aktywność nie przerwijmy jej za chwilę.