W Kozienicach po raz 10 odbyło się Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet

2023-06-11 17:21

W dwudniowych zawodach wzięło udział 20 drużyn z całej Polski, a pierwsze miejsce zajęły Magdalena Saad i Agnieszka Wołoszyn.

Był piach, pot i sportowa rywalizacja. Za nami kolejna edycja Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet w Kozienicach. Łącznie w zawodach które odbywały się w sobotę i niedzielę wzięło udział 20 drużyn. W głównej fazie Grand Prix rozegrano 30 spotkań, a siatkarki walczyły nie tylko o podium, ale również o punkty do ostatecznej klasyfikacji na Mistrzostwa Polski.

Mecze były bardzo zacięte a do finału przeszły Ewelina Brzezińska razem z Joanną Wiatr, a także Magdalena Saad i Agnieszka Wołoszyn. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyły Magdalena Saad i Agnieszka Woloszyn które zakończyły spotkanie w dwóch setach wynikiem 21:15 i 21:13. Jak powiedziała nam jedna z zawodniczek, finał był dosyć wymagający:

Nasze przeciwniczki przeszły dłuższą drogę w zawodach i z meczu na mecz grały coraz lepiej. Dodatkowo Asia Wiatr jest doświadczoną zawodniczką, multimedalistką której odpowiadają każde warunki, więc musiałyśmy się bardzo skupić na tym by utrzymać koncentrację, dograć mecz do końca i go wygrać. - Powiedziała Agnieszka Wołoszyn ze zwycięskiej drużyny.

Równie emocjonujące spotkanie rozegrano o trzecie miejsce. Brąz wywalczyły Karina Jakuć i Aleksandra Zdon które pokonały w dwóch setach Annę Zawiślak i Aleksandrę Sikorską (21:19 i 21:16). Pełną listę wyników rozegranych spotkań znajdziecie pod TYM linkiem. Organizatorem Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet był Polski Związek Piłki Siatkowej, Gmina Kozienice i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu.