stadion wizualizacja

i

Autor: fot. UM Radom

Inwestycje

W poniedziałek ruszą prace przy budowie dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

2024-05-17 9:43

​W najbliższy poniedziałek mają rozpocząć się prace związane z budową dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga. Wykonawca ma zacząć od uporządkowania terenu od strony ul. Zbrowskiego.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą stadionu przy ul. Struga w kwietniu. Teraz mają rozpocząć się prace budowlane. Po wybudowaniu dwóch trybun wschodniej i zachodniej liczba miejsc na stadionie zwiększy się o 5500.

- Wykonawca wchodzi na plac budowy już 20 maja. Rozpocznie od prac porządkowych i prac ziemnych od ulicy Zbrowskiego. Demontaż ogrodzenia i zamontowanych tam przez klub zakontraktowanych reklam rozpocznie się po zakończeniu rozgrywek ligowych 25 maja. Realizacja tej inwestycji spowoduje pełną funkcjonalność tego stadionu. Poza krzesełkami pojawi się cała niezbędna infrastruktura czyli nagłośnienie, oświetlenie, sanitariaty i monitoring. Przetarg wygrała firma, która była odpowiedzialna za dokończenie dwóch pierwszych trybun na tym stadionie. Zna teren i mam nadzieję, że tym razem nie będzie niespodzianek podczas budowy - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. 

Budowa stadionu przy ul. Struga ma trwać 21 miesięcy. Na budowę stadionu miasto pozyskało 30 milionów złotych z budżetu państwa.