Chcą zadbać o zdrowie psychiczne

i

Autor: pixabay

W powiecie radomskim chcą wspierać zdrowie psychiczne młodzieży

2023-09-27 12:01

Powiat Radomski wraz ze Stowarzyszeniem Kombinat Aktywności Społecznej opracowują program, którego głównym celem jest zadbanie o dobrostan emocjonalny licealistów. Pierwsze badanie w formie ankiety ma rozpocząć się już w październiku na terenie powiatowych liceów.

W powiecie radomskim powstaje program zadbania o zdrowie psychiczne licealistów. W tym celu do szkół trafi ankieta, która zbada potrzeby młodzieży w obszarze emocji. Na podstawie zebranych danych zostanie opracowany program dbający o zdrowie psychiczne młodzieży, który zostanie wdrożony do powiatowych liceów. - Przygotowaliśmy wiele pytań, informuje Konrad Budzyński, ze Stowarzyszenia Kombinat Aktywności Społecznej, które jest inicjatorem podejmowanych działań:

Uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące przemocy, czy jej doświadczali, czy ktoś z ich otoczenia jej doświadczał. Będziemy pytać również o formę przemocy, czy była bezpośrednia, czy np. w mediach społecznościowych. Chcemy sprawdzić jak rozchodzi się ciężar przemocy. Dodatkowym obszarem, który dzięki przygotowanemu narzędziu będziemy badać dotyczy sfery selfcare. Chcemy sprawdzić czy młodzież umie o siebie zadbać. Respondentami naszej ankiety będą również psycholodzy i pedagodzy szkolni, gdzie będzie sprawdzać co jest trudnego w ich pracy i czy potrzebują zmian, albo co można ulepszyć ich zdaniem.

Uczniowie ankietę będą mogli wypełnić do końca października. Po analizie zebranych danych zostanie zaproponowany program, który będzie można wcielić w życie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE