W Radomiu odbędzie się konferencja zdrowie psychiczne

i

Autor: pixabay

W Radomiu odbędzie się konferencja zdrowie psychiczne

2023-11-30 11:23

Chcą zwiększać świadomość społeczną na temat zdrowia psychicznego. Mazowieckie Stowarzyszenie Psychologiczne organizuje konferencje, gdzie uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów psychologów, czy psychiatrów o tym, jak wygląda proces terapeutyczny w przypadku różnych wyzwań emocjonalnych.

Terapia uzależnień wśród dzieci i młodzieży, osoba uzależniona w gabinecie terapeutycznym, seksualność pacjenta, czy praca z parą – to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone w trakcie zbliżającej się konferencji zdrowia psychicznego. - To szansa dla uczestników, by poznali procedurę procesu terapeutycznego w przypadku różnych wyzwań emocjonalnych - mówi Konrad Czarnecki, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Psychologicznego, które jest organizatorem wydarzenia:

Każdy ze specjalistów, który wystąpi na tej konferencji, będzie miał możliwość opowiedzenia o swoich sposobach pracy, o tym z kim pracuje, jak pracuje i dlaczego i co najważniejsze, jakie są efekty tej pracy. Dodatkowo poruszymy tematy związane z obecnością pacjenta w gabinecie terapeutycznym. Opowiemy o tym, na co należy zwrócić uwagę i jak powinno przebiegać takie spotkanie.

- Zależy nam także, aby pokazać nowe trendy pracy terapeutycznej – dodaje Czarnecki:

Jednym z naszych gości będzie osoba, która zajmuje się taką nowością w terapii, czyli TDCS w praktyce pracy terapeutycznej. Chodzi o taki system stymulacji podczaszkowej, który jest możliwością wsparcia terapii, zwłaszcza wśród osób chorujących na depresje. Więcej szczegółów o tej koncepcji pracy opowie nasz gość.

Konferencja zdrowie psychiczne odbędzie się 5 stycznia o godzinie 15 w Kamienicy Deskurów w Radomiu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pełna lista prelegentów dostępna jest na stronie Mazowieckiego Stowarzyszenia Psychologicznego.

Agenda konferencji zdrowie psychiczne

i

Autor: FB/Mazowieckie Stowarzyszenie Psychologiczne