Iluminarium

i

Autor: Źródło: Materiał Prasowy

Wystawa

W Radomiu pojawi się wystawa "Iluminarium"

2024-04-15 13:03

Od 19 do 24 kwietnia na parkingu przy M1 w Radomiu pojawi się instalacja z pokojami sensorycznymi które pozwalają na zabawę ze zmysłami. Więcej o tym w artykule.

To wystawa która pozwala na zabawę a także skłania do przemyśleń. Od najbliższego piątku, w Radomiu będzie dostępne Iluminarium. Jest to instalacja w postaci namiotów przypominających wioskę igloo. W środku znajdują się pokoje sensoryczne z pokazami audiowizualnymi. Te oddziałują na zmysły uczestników przy pomocy dźwięków, świateł i efektów specjalnych.

Iluminarium to instalacja, która nie tylko wciąga w świat barw i dźwięków, ale także skłania do głębszej refleksji nad kondycją ludzką we współczesnym świecie. To miejsce, które pozostawia przekonanie, że sztuka i światło mają moc leczenia zarówno duszy jak i ciała. - Mówi Urszula Porębska, organizator wystawy.

Pokoje mają swoją tematykę. Niektóre skupiają się na zapewnieniu relaksu będąc oazami spokoju, ale są też takie które dają przestrzeń na nutę szaleństwa pobudzając wyobraźnie. Razem zapewniają doświadczenie będące podróżą do wnętrza siebie podczas której dźwięki i kolory prowadzą przez emocjonalne pejzaże a wędrówka prowadzi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i stabilizacji. Jak czytamy w informacji prasowej:

Serce ILUMINARIUM to przestrzeń, gdzie znajduje się mapping świetlno-laserowy, przenoszący widzów do innego wymiaru i wprowadzający w dalszą podróż poprzez:

  • Red Light - Pokój zachęcający do refleksji nad wpływem czasu spędzanego w zamkniętych przestrzeniach na samopoczucie, a dodatkowo działa terapeutycznie i wyciszająco.
  • Pokój Laser Challenge stanowi syntezę przyjemności i refleksji. Skłania do zastanowienia, czy nie warto czasem zwolnić i znaleźć czas dla siebie.
  • Pokój Immersyjny, w którym sztuka wchodzi bezpośrednio do umysłu poprzez tysiące bodźców LED, tworząc niepowtarzalne wrażenia estetyczne.
  • Pokój Motion Room to eksploracja ruchu i jego wpływu na emocje. Można być tutaj zarówno czynnym uczestnikiem, jak i biernym obserwatorem tego fascynującego zjawiska.
  • Pokój Laserowy, czyli prawdziwa uczta dla zmysłów. Symfonia kolorów i kształtów tańcząca w ciemnościach, tworząca prawdziwy kalejdoskop wrażeń.

Iluminarium będzie dostępne na parkingu M1 Radom przy Alei Grzecznarowskiego 28 w dniach od 19 kwietnia do 24 kwietnia. Wystawa będzie czynna w dni handlowe w godzinach od 12 do 20. Biletem wstepu jest paragon za zakupy w centrum handlowym na minimum 50 zł. Wstęp wolny dla dzieci do 18 roku życia.