Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Program "Dobry Start"

Warto złożyć wniosek o 300+ do końca sierpnia

2023-08-31 11:42

Z że zbliża się nowy rok szkolny, ZUS przypomina o możliwości złożenia wniosku o 300 plus do końca listopada i zachęca by zrobić to jeszcze dzisiaj, czyli 31 sierpnia. Dlaczego? O tym w artykule.

Trwa składanie wniosków o świadczenie 300 plus. W tym roku wpłynęło ich 2 736 900 w całej Polsce z czego prawie 400 tys. od mieszkańców Mazowsza. Z kole w Radomiu złożono blisko 15 tys. wniosków. Łącznie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 1 mld złotych świadczenia a na samym Mazowszu 156 mln zł.

Z racji że w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny, ZUS przypomina rodzicom że wnioski wciąż można wysyłać, a czas na to mają do 30 listopada (Po tym terminie można składa tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada). Warto jednak zrobić to jeszcze dzisiaj, czyli do 31 sierpnia. Dzięki temu, wypłata świadczenia będzie zagwarantowana do końca września, z kolei gdy złożymy wniosek po tym terminie, środki wpłyną na konta rodziców w ciągu dwóch miesięcy.

Komu przysługuje 300 plus? O Jednorazowe wsparcie na zakupy do szkolnej wyprawki mogą co roku ubiegać się rodzice bądź opiekunowie na każde dziecko które uczy się w szkole aż do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną: poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia, bankowość elektroniczną czy aplikację mobilną mZUS.