Wiosną zadbaj o swoją kondycję

i

Autor: pixabay

Wiosną zadbaj o swoją kondycję

2024-02-28 10:57

Zbliżająca się wiosna to dobry czas, by wzmocnić swoją kondycję. Aktywność fizyczna wpływa również na poprawę naszego samopoczucia. A jak zacząć i nie zgubić motywacji o tym w artykule.

Jazda rowerem, spacer, czy trening na siłowni, po zimie warto zadbać o swoją formę, a jak widać, możliwości jest wiele. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, w tym także na nasze samopoczucie.- Aby nie stracić motywacji, zacznijmy stopniowo wprowadzać zmiany - radzi Cezary Papis, trener personalny z Radomia:

Pamiętajmy o tym, że nie musi to być od razu jakiś bardzo profesjonalny trening. Zwykły spacer, przejście się do parku, może troszkę dłuższy spacer niż zazwyczaj, takie działania świetnie wpłyną na nasz metabolizm, na nasze samopoczucie i mamy jakiś początek aktywności fizycznej.

- Ważne, aby te zmiany wprowadzać stopniowo – dodaje Papis:

Jeśli z dnia na dzień próbujemy całkowicie zmienić swoje nawyki i stawiamy sobie cele na zasadzie „od dziś się zdrowo odżywiam, wstaje codziennie o 5 rano, żeby pobiegać” - to gwarantuje, że to wszystko zakończy się klapą i po tygodniu, czy dwóch już nie będzie sił, żeby tak działać. Jeżeli zaczynamy swoją przygodę ze sportem, to pamiętajmy, że warto zacząć małymi krokami, czyli zaczynam 3 razy w tygodniu od spaceru i stopniowo zwiększamy swoje jednostki treningowe.

Warto również przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym, by móc wprowadzić korzystne dla naszego zdrowia zmiany.