Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Program "Dobry Start"

Wypłata świadczenia 300 plus - Ile już otrzymali rodzice?

2023-09-13 9:38

Według najnowszych danych na Mazowszu wypłacono już 175 mln zł z ponad 580 tys. świadczeń. A jak to wygląda w Radomiu i powiecie? Więcej o tym w artykule.

Trwa składanie wniosków o 300 plus. Przypomnijmy, jest to wsparcie na wyprawkę szkolną o które mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie na każde dziecko które uczy się w szkole aż do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami. Wypłatą 300 plus jak i przyjmowaniem wniosków zajmuje się ZUS który przedstawił najnowsze dane dotyczące świadczenia.

Jak wynika z danych zakładu, w naszym mieście rodzice otrzymali ponad 6,2 mln złotych na wyprawkę. To łącznie 21 tys. wypłaconych świadczeń. Z kolei liczba złożonych wniosków przez radomian wynosi ponad 16 tys. na blisko 23 tys. dzieci.  W powiecie łączna kwota wypłat z ponad 16 tys. świadczeń to ponad 4,5 mln złotych.

Łączna kwota wypłaconych świadczeń z Radomia i okolic to nieco ponad 5% przekazanych świadczeń na Mazowszu. Do tej pory rodzice z naszego województwa otrzymali już 175 mln złotych a w całej Polsce prawie 1,2 mld z blisko 4 mln świadczeń.

Wnioski cały czas są przyjmowane przez ZUS, a termin ich składania mija 30 listopada. Osoby które go złożą otrzymają świadczenie w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Można to zrobić tylko drogą elektroniczną na kilka sposobów: bankowość elektroniczna, portal Emp@tia, Platforma Usług Elektronicznych ZUS a także przez mobilną aplikację zakładu.