siatkówka kobiet kozienice

Autor: Wojciech Wójcikowski

Za nami Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet w Kozienicach

2021-06-27 17:34

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg wygrały Grand Prix siatkówki plażowej kobiet w Kozienicach. Wcześniej żeński duet wygrał w tym samym turnieju 5 lat temu. Zawody trwały 3 dni i wzięło w nich udział 26 drużyn z całego kraju.

Już po raz siódmy Kozienice stały się stolicą żeńskiej siatkówki plażowej. Od piątku rywalizacja trwała na boiskach przy pływalni miejskiej. W serce puszczy kozienickiej przyjechały najlepsze polskie drużyny, by zdobywać punkty w eliminacjach do Mistrzostw Polski.

-Drużyn zgłosiło się 26. W piątek odbyły się gry eliminacyjne, a w sobotę i niedzielę najlepsze 16 par walczyło o finał. Staramy się trzymać wysoki poziom i dzięki temu mamy tak dużą frekwencję na tym turnieju- mówi  mówi Marcin Zmitrowicz dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Jak mówiły naszemu reporterowi zwyciężczynie tego turnieju, to pierwsze tego typu zawody po pandemii. Dlatego najtrudniejszy okazał się pierwszy mecz na piaszczystym boisku. Drugie miejsce w Grand Prix zajęły Monika Brzostek i Izabela Błasiak, zaś trzecie Agnieszka Adamek i Aneta Kaczmarek.