Radomska Karta Kulturalna już w obiegu

i

Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom

Zamiast karty bibliotecznej - kulturalna. Zmiany dla czytelników

2022-02-09 15:17

Od poniedziałku, 7 lutego można już korzystać z Radomskiej Karty Kulturalnej. Do obiegu wprowadziła ją Miejska Biblioteka Publiczna z okazji obchodów setnego jubileuszu istnienia placówki.

Wyglądem nawiązuje do historii Radomia, ale ma też dodatkowe funkcje. Miejska Biblioteka Publiczna wprowadziła Radomską Kartę Kulturalną.

Zastąpiła ona tradycyjną kartę biblioteczną, ale została też poszerzona o inne funkcje. Właściciel karty jest - po jej okazaniu - upoważniony do otrzymania zniżek w różnych instytucjach kultury.

Awersem i podstawową funkcją tej karty jest oczywiście możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych, ale to nie wszystko. W związku z naszym jubileuszem wprowadziliśmy też nową funkcjonalność. Na sam początek mamy grono 10-ciu partnerów, u których po okazaniu tej karty imiennej można starać się o określone zniżki - tłumaczył Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Radomska Karta Kulturalna nawiązuje też do historii Radomia, a konkretnie do radomskich mozaik. Wygląd karty wybrali radomianie w drodze głosowania, które odbyło się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Czytelnicy, którzy do tej pory korzystali z karty bibliotecznej, mogą ją wymienić na Radomską Kartę Kulturalną bezpłatnie w filiach miejskiej książnicy w całym Radomiu.