Prokuratura Radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Prokuratura

Zarzuty i areszt dla 23-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa

2023-09-21 10:50

Mężczyzna podejrzewany jest o kilka przestępstw w związku ze sprzeczką w jednym z radomskich parków. Więcej o tym w artykule.

Informacje o awanturze w parku na osiedlu Obozisko policjanci otrzymali w sobotę ok. godz. 23.00. Patrol który przyjechał na miejsce nikogo nie zastał, ale godzinę później funkcjonariusze otrzymali informację że na SOR zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 33 i 48 lat. Oboje mieli rany kłute: jeden na klatce piersiowej a drugi na szyi. Jak ustalono, mężczyźni zostali zranieni podczas sprzeczki w parku.

Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami, dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu radomscy kryminalni wytypowali sprawcę tego przestępstwa i zatrzymali go w miejscu zamieszkania w Radomiu. - Czytamy na stronie radomskich policjantów.

Podejrzanego 23-latka przewieziono do policyjnego aresztu. Podczas prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili również że dzień wcześniej mężczyzna miał pobić 45-latka podczas awantury w jednym z mieszkań.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez policję pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Radom Wschód prowadzącemu śledztwo przedstawić 23-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 33-latka, zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni 7 wobec 48-latka oraz zarzut naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni 7 wobec 45-letniego mężczyzny. - Czytamy dalej.

Sąd zastosował wobec 23-latka areszt na trzy miesiące. Przypomnijmy, za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia od 8 lat do dożywocia.