Przed nami Europejski Tydzień  Autyzmu

i

Autor: pixabay

Zbliża się Europejski Tydzień Autyzmu. PSP Specjalna nr 12 w Radomiu włącza się w obchody

2023-11-28 12:27

W dniach 1 - 7 grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. W obchody zaangażowała się Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12 w Radomiu. Terapeuci placówki zapraszają na bezpłatne konsultacje.

Zbliża się Europejski Tydzień Autyzmu, który obchodzony jest w dniach 1 – 7 grudnia. Głównym celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości społecznej związanej z chorobą, a także poprawa dostępu do terapii osób nią dotkniętych. Z tej okazji Specjalna Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12 w Radomiu zaprasza na darmowe konsultacje, informuje Justyna Srebrzyńska - Mędra, oligofrenopedagog oraz koordynator projektu:

Można się do nas zgłosić z każdym problemem, czyli na przykład rodzic, który ma malutkie dziecko i zauważa jakieś niepokojące objawy. Można się również zgłosić z dzieckiem starszym, gdzie też coś się zaczyna dziać nie dobrego, albo sobie dziecko nie radzi w szkole masowej - to też chętnie udzielimy jakiejś pomocy, porady. Do dyspozycji będą terapeuci integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, stosowanej analizy zachowania, tyflopedagog, biofeedback, neurologopeda, a także osoba, która pomaga w tworzeniu dokumentacji orzeczniczej.

Zapisy na bezpłatne konsultacje prowadzone są pod numerem telefonu 48 360 51 60 od poniedziałku do piątku. Szczegóły dostępne na mediach społecznościowych Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 12 w Radomiu.

Działania Europejskiego Tygodnia Autyzmy w placówce są połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia.

Agneda darmowych konsultacji w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 12 w Radomiu

i

Autor: Publiczna Szkoła Podstowowa Specjalna nr 12 w Radomiu