Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Program "Dobry Start"

ZUS podsumowuje 300 plus - Ile do tej pory ze świadczenia otrzymali radomscy rodzice?

2023-12-07 9:42

Według danych w okresie od lipca do końca listopada mieszkańcy województwa Mazowieckiego złożyli ponad pół miliona wniosków z czego w Radomiu było ich prawie 18 tys. Więcej o tym w artykule.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował tegoroczne 300 plus. Według najnowszych danych na Mazowszu łączna liczba złożonych wniosków wyniosła ponad pół miliona i dotyczyła ok 720 tys. dzieci. Z kolei kwota wszystkich świadczeń 300 plus które do tej pory wypłacono to prawie 210 milionów złotych.

W samym Radomiu mieszkańcy złożyli prawie 18 tys. wniosków na ok. 25 tys. dzieci a wypłacone świadczenia do tego czasu to ok 7,3 mln złotych. Z kolei w powiecie radomskim było to 13 tys. wniosków dotyczące prawie 20 tys. uczniów a kwota wypłat 300 plus to 7,5 mln złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył przyjmowanie wniosków o świadczenie 300 plus na rok szkolny 2023-2024. Wnioski były przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia. W tej chwili złożenie dokumentów jest możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. - Powiedział Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze.

Wypłaty 300 plus jeszcze trwają. ZUS przypomina rodzicom którzy składali wnioski w listopadzie że świadczenia mogą spodziewać się na kontach w ciągu 2 miesięcy od złożenia dokumentów. Oznacza to że wypłata może nastąpić w styczniu 2024 roku. Szczegóły na temat świadczenia i jego obsługi można znaleźć na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i w aplikacji mZUS.