kwarantanna

i

Autor: pixabay

ZUS sam pobierze dane osób na kwarantannie. Nie trzeba dostarczać decyzji SANEPIDu

2020-10-27 16:23

Ci którzy zostali na nią skierowani i chcieli otrzymać zasiłek musieli dostarczać decyzję SANEPIDu do publicznego ubezpieczyciela lub pracodawcy.

Osoby na kwarantannie lub w izolacji domowej chcące otrzymać zasiłek, musiały dostarczać decyzję SANEPIDu do ZUSu lub pracodawcy. Teraz ZUS będzie pozyskiwał takie dane automatycznie z systemu informatycznego Centrum e-Zdrowia . Przedsiębiorcy, którzy wypłacają świadczenia potrzebne informacje otrzymają w Portalu Usług Elektronicznych.

Pracownicy skierowani na kwarantannę lub objęci izolacją domową powinni pamiętać o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo - dodaje Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

Według danych SANPIEDu, na kwarantannie i w izolacji domowej w powiecie radomskim przebywa obecnie ponad 2 tysiące osób.​

Warszawa sparaliżowana. Protestujący ws. aborcji zablokowali miasto

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE