pola nadziei

i

Autor: FB Caritas diecezji radomskiej

akcje społeczne

Będą sprzedawać żonkile i zbierać pieniądze na rzecz osób chorych Przed nami akcja Pola nadziei

2023-03-30 14:42

Będą sprzedawali żonkile- symbol wiosny i nadziei i zbierali pieniądze na rzecz osób chorych. Akcję przed radomskimi kościołami prowadzić będą młodzi wolontariusze Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na potrzeby domowego hospicjum prowadzonego przez Caritas.

W akcje sprzedaży żonkili po raz kolejny włączą się młodzi ludzie z radomskich szkół, działających w szkolnych kołach wolontariatu. Za wrzucone do puszki pieniądze, będzie można otrzymać żonkila, lub żółty balonik. Pieniądze zostaną przekazane na działalność diecezjalnej Caritas.

- Akcja "Pola nadziei" to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym. Pieniądze zebrane tego dnia trafią na potrzeby prowadzonego przez Caritas domowego hospicjum. Służy ono osobom terminalnie chorym. Chodzi między innymi o zakup też leków dla tych osób. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do naszej wypożyczalni. Takie wypożyczalnie prowadzimy w Radomiu, Kozienicach oraz Jedlińsku. Można tam otrzymać miedzy innymi łóżka dla chorych, czy koncentratory tlenu. W ubiegłym roku we wszystkich naszych wypożyczalniach sprzęt wypożyczono 1500 razy - wyjaśnia ks. Damian Drabikowski dyrektor radomskiej Caritas.

W ubiegłym roku w ramach akcji Pola nadziei zebrano 30 tys. złotych.