Pęknięta ścieżka rowerowa na ul. Aleksandrowicza

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Będzie brakująca ścieżka na Józefowie? Wpłynęły cztery oferty

2021-08-09 12:06

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej na Józefowie. Chodzi o brakujący fragment od pętli autobusowej na ul. Aleksandrowicza do ul. Warszawskiej.

Cztery firmy chcą wybudować ścieżkę, ale oferty są za drogie. Chodzi o budowę brakującego fragmentu drogi dla rowerów od pętli autobusowej przy ulicy Aleksandrowicza do Warszawskiej.

Wszystkie cztery oferty jednak okazały się za drogie.

Na ten cel Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji miał przeznaczone 460 tysięcy złotych. Najtańsza oferta opiewała na ponad 542 tysiące złotych, a najdroższa na zawrotną kwotę ponad 840 tysięcy złotych - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Nie wiadomo jeszcze czy będziemy ogłaszali kolejny przetarg na tę inwestycję, czy może uda się znaleźć pieniądze i dołożyć taką kwotę, która brakuje do tego, aby ta ścieżka rowerowa powstała jak najszybciej.

Przypomnijmy - pierwszy etap ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Aleksandrowicza został wybudowany w ubiegłym roku. Jest to inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]