Wolanowska

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Drogi

Co dalej z przebudową ul. Wolanowskiej. Miasto czeka na pieniądze

2023-09-26 14:19

W jezdni są dziury i brakuję tez chodników. Nadal nie wiadomo kiedy rozpocznie się przebudowa ul. Wolanowskiej w Radomiu. Miasto złożyło wniosek o pieniądze na przebudowę ulicy do premiera.

Przypomnijmy. Miasto pierwotnie wnioskowało o pieniądze z budżetu państwa na przebudowę ul. Warszawskiej. Ogłoszono dwa przetargi, jednak oferty przekraczały kwotę zapisaną na tę inwestycję. Wtedy miasto złożyło wniosek by 76 milionów przeznaczyć na remont ul. Wolanowskiej. Miasto cały czas czeka na odpowiedź premiera.

– O pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej zabiegamy już ponad tysiąc dni. Wielokrotnie, w ramach różnych programów, składaliśmy wnioski o dofinansowanie tej inwestycji. Za każdym razem spotykaliśmy się z odmowną odpowiedzią. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów są jednak pieniądze dla Radomia. To kwota 76 mln zł przyznana nam w ramach Polskiego Ładu. Do dziś tych pieniędzy jednak nie ma - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na przebudowę ul. Wolanowskiej czekają też mieszkańcy.

- Mieszkam przy ul. Wolanowskiej. Czekamy ponad ćwierć wieku na ten remont. Dzieci nie miały jak chodzić do szkoły, bo nawet nie było pobocza - mówi nam jedna z mieszkanek tej części miasta.

Dodatkowo miasto zamierza wykorzystać pieniądze na inną inwestycję. Przebudowę skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE