Radomiak Radom

Autor: fot. Kacper Pacocha/ radomiak.pl

Ekstraklasa: Seria 6 zwycięstw przerwana. Radomiak remisuje z Piastem

2021-12-14 21:00

W meczu zaległej 17 kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Radomiak remisuje z Piastem Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Obie bramki dla Radomia strzelił kapitan Leandro.

Po pierwszych 10 minutach meczu drużyna Dariusza Banasika powinna prowadzić 2:0. Dwie sytuacje miał napastnik Maurides. Jednak w 26 minucie to drużyna gości wyszła na prowadzenie. Gola strzelił Michał Chrapek. Na odpowiedź Radomiaka nie trzeba było długo czekać w 40 minucie wyrównująca bramkę strzelił kapitan Leandro. Zieloni nie cieszyli się długo z bramki minutę później po raz drugi w tym meczu gliwiczanie wyszli na prowadzenie. Po 45 minutach Piat prowadził 2:1.

Po przerwie trener Dariusz Banasik zdecydował się na zmiany. Z boiska zszedł Machado i Nascimento, a na ich miejsce weszli Rondon i Cele. W 50 minucie bramkę na 2:2 strzelił Leandro. Takii wynik utrzymał się do 90 minuty. Tym samy Radomiak przerwał serię 6 zwycięstw z rzędu.

Przypomnijmy, mecz z Piastem odbył się bez udziału kibiców z powodu sobotniej bójki w meczu Radomiak Lech.

Po 18 kolejkach podopieczni Dariusza Banasika nadal zajmują 5 miejsce w tabeli. O kolejne punkty Radomiak powalczy na wyjeździe z Legią Warszawa. Będzie to ostatni mecz w tym roku.

Kto wygra na Łazienkowskiej Radomiak czy Legia??