Maratońska

i

Autor: google maps

Inwestycje

Nie będzie przetargu na przebudowe skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Kolejny będzie w 2024 roku

2023-09-20 15:32

Nie będzie w tym roku kolejnego przetargu na przebudowę skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Kolejny odbędzie się po nowym roku. Taką decyzję podjął Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji licząc na to, że ofery będą tańsze.

Kolejny przetarg zostanie rozstrzygnięty po Nowym Roku. Drogowcy liczą na spadek cen, pogodę i lepszą sytuacje finansową miasta.

- Liczyliśmy, że przetarg uda się ogłosić jeszcze w tym roku. Niestety nie da się tego wykonać. Po pierwsze weszlibyśmy w okres jesienno- zimowy. Po drugie liczymy na to, że uda się ogłosić przetarg i go rozstrzygnąć, bo na początku roku oferty składane w przetargach są zdecydowanie tańsze. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie traci dofinansowania do tego zadania, więc możemy wykonać taki ruch. Skrzyżowanie na pewno zostanie się przebudowane. W tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna wzbudzana, która na pewno pomoże zarówno pieszym, jak i rowerzystom przedostać się przez to skrzyżowanie dużo bezpieczniej niż dotychczas. Dodatkowo będzie ścieżka rowerowa, nowe chodniki i długo wyczekiwany prawoskręt z ulicy Maratońskiej w ulicę Dębową - mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Przypomnijmy. Na przebudowę skrzyżowania miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 2 milionów złotych z budżetu Mazowsza. Dodatkowo z budżetu miasta przeznaczono również 2 miliony. Jednak kwota okazała się zbyt mała by rozstrzygnąć przetarg.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE