Róg 25 Czerwca/Żeromskiego

i

Autor: źródło: screenshot Google Maps

Odetchną rowerzyści i kierowcy. Zmiany na ul. 25 Czerwca

2021-08-10 12:18

Prawdopodobnie w czwartek, 12 sierpnia ma zostać podpisana umowa pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji a wykonawcą przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy 25 Czerwca i Żeromskiego. Prace mają ruszyć niemal od razu, a potrwają do połowy października.

Kierowcy doczekają się nowych świateł, a rowerzyści - przejazdu. Chodzi o skrzyżowanie ulicy 25 Czerwca z Żeromskiego.

To zaległy projekt z Budżetu Obywatelskiego, o który wnioskowali mieszkańcy.

To wniosek, który złożyło środowisko rowerowe w Radomiu. Wniosek, o który mocno walczyli i mamy nadzieję, że ten przejazd rowerowy spełni ich oczekiwania - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Umowa z wykonawcą inwestycji ma zostać podpisana w czwartek, 12 sierpnia.

MZDiK podpisze umowę z wykonawcą najprawdopodobniej w czwartek - dodaje Puton. - Wykonawca będzie musiał zdemontować starą i zainstalować nową sygnalizację świetlną, dostosowaną także do ruchu rowerowego. Na skrzyżowaniu będą wyznaczone dwa przejazdy umożliwiające przejazd na wprost. Pojawi się tam ponadto nowe oświetlenie uliczne.

Nowa sygnalizacja ma być skoordynowana ze światłami przy ul. Kelles-Krauza.

Nowe światła zostaną skoordynowane z sygnalizacją na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Kelles-Krauza. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to, iż w każdym przypadku uda się pokonać oba skrzyżowania na zielonym świetle. Na tym odcinku w godzinach szczytu często tworzą się korki, co powoduje, że ruch pojazdów odbywa się z małą prędkością - dodaje rzecznik MZDiK.

Prace przy przebudowie świateł oraz wyznaczeniu przejazdu rowerowego mają potrwać do połowy października. Koszt wszystkich robót to ponad 171 tysięcy złotych.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?